175 / Všem Zuckerbergovým neužitečným idiotům

07.07.2021

Dnes budu znít notně ukřivděně a naštvaně a taky mám proč. A nejsem sám. Jak jsem zjistil, v minulých dnech se neviditelní strážci politické korektnosti dali do práce a několika desítkám přátel na Facebooku ledacos zablokovali či přinejmenším znemožnili sdílení příspěvků z malicherných či vůbec nevysvětlitelných důvodů. 

Copak to, já jsem zavedený recidivista a blokují mě, co chvíli. Aby ne, když se neovládnu, a trolly s Vysokou školou života, kteří lžou třeba o Václavu Havlovi, posílám... do Ruska. 

Tentokrát se však Zuckerbergovi neužiteční idioti vyznamenali. Po čtrnácti dnech (!) mě potrestali za následující ironickou glosu: "Konečně můžu klidně spát. Nové uskupení politických ovádů Trikolora, Svobodní a Soukromníci nás pod vedením olomoucké tlumočnice Zuzany Majerové Zahradníkové vyvede z totalitní EU a bude bdít nad naší suverenitou a svrchovaností. Už bylo na čase, mein führer!" 

Představuji si to romanticky. Kdesi v bunkru sedí kolem počítače v katovských kápích banda mediálních analytiků formátu Petrů Žantovského a Štěpánka, Josefa Havránka, Tomáše Kňourka nebo Hany Lipovské a elektronickou tužkou podtrhává nepřijatelné výrazy, porušující přísné zásady komunity. 

Tak bacha! Totalitní EU! Führer! Ten Rejžek je nějaký nácek! Zablokovat ho, holoubka! Vzpomněl jsem si na režiséra Jiřího Krejčíka, jenž na dopravní policisty, kteří ho chtěli pokutovat pro přestupek, hulákal: "Žádám trest smrti!" 

I já chci doživotní zákaz používání Facebooku! 

Anonymním cenzorům se možná dostává rublů, ale rozhodně ne smyslu pro nadsázku a ironii. Tak si neodpustím podráždit Zuckerberga a jeho pohůnky bosou nohou. Polibte mi, co si vyberete, blockbookoví Koniášové!

J. R. 5. 7. 2021