177 / Jak jsem se stal obětí vydírání

19.07.2021

Přišel mi nedávno znepokojivý e-mail, který vám musím ocitovat téměř doslova: 

Ahoj, dovol mi, abych se Ti představil. Jsem poměrně zkušený ajťák. S pomocí trojského koně jsem se lehce dostal do všech tvých profilů na sociálních sítích. Stejně tak mám dokonalý přehled o všech stránkách, které si prohlížíš. 

 V pátek jsem takhle zjistil, že sis několikrát pouštěl novou hymnu SPD v podání Petra Koláře, ukájel ses při ní a taky se šlehal důtkami po zádech. Tuto ukázku okamžitě rozšířím mezi všemi Tvými přáteli na Facebooku, Instagramu a Twitteru, pokud do konce týdne nesložíš na mé níže uvedené konto částku 5000 eur. 

 Nepokoušej se zjišťovat mou totožnost, ani na tento e-mail odpovídat! Máš jedinou možnost okamžitě zaplatit. Jak se ostatně v té písni zpívá, jistě i Ty chceš na lidi férově hrát a chránit svou zemi a stát. Tak mě nechtěj srát!

 Přátelé, poraďte, prosím, co mám dělat? Čas běží jako ta Lola o život a zaplatit se mi za tento drobný trapný prohřešek nechce. 

Napadá mě jediná možnost, jak se z choulostivé situace vyvléknout. Bezohlednému vyděrači navrhnu, ať stáhne inkriminovanou pasáž výměnou za to, že nazpívám s Miloslavem Roznerem, Jaroslavem Foldynou, Radkem Kotenem, Ivanem Davidem, generálmajorem Hynkem Blaškem, Ilonou Csákovou a ovšem s Tomiem Okamurou jinou vlasteneckou hymnu, třeba Die Tschechische Fahne Hoch! 

Doufám, že na tuto mou velkorysou nabídku přistoupí a má čest zůstane neposkvrněná.

J. R. 19. 7. 2021