189 / Nebudou!

11.10.2021

Letos už bylo plno krásných podzimních dnů, ale ten nejkrásnější nastal v sobotu, když jako v té staré a dlouho jen vysněné anekdotě konečně komunisti odešli... tam, kam chodí vítr spát. A nejen oni, ale taky po volbách ČSSD a další šašci jako Přísaha, Trikolora a Volný blok. A hlavně z premiérského trůnu spadl ten estébácký mezinárodní podvodník.

Do nedělního rána jsme si s přáteli posílali bujaré esemesky a já se zmohl jen na kopírování věšteckého sloganu z klipu Sklepáků Nebudou! plus deset smajlíků a srdíček. K čertu už potáhnou nástupci vrahů Milady Horákové a Heliodora Píky a viníků statisíců zničených životů Filip, Dolejš, Grebeníček, Ondráček a Luzar se svými soudruhy!

Kdybych pil, ztřískám se do němoty, ale můj adiktolog mi povolil skleničku na žal teprve tehdy, až zaklepe lánskými bačkorami ten, o jehož skutečném zdravotním stavu lžou nejen jeho nestydatí lokajové Mynář a Ovčáček, ale má to zapotřebí i jeho osobní lékař Miroslav Zavoral.

Koupal jsem se v euforii jako tehdy v listopadu a ke štěstí přispěla související fakta. Nikdy jsem moc netipoval, ani nesázel, protože jsem, jak praví Karel Poláček, nevěděl předem, jak to dopadne. A v tomto případě se všichni, které jsem kroužkoval, dostali do Poslanecké sněmovny, a navíc, jak jsem pak ulehčeně zjistil při podrobném studiu, také nejeden kamarád, mimopražský starosta.

Vůbec neskrývám, že jsem měl škodolibou radost i z jekotu babišovských trollů v Parlamentních listech a že mě ovšem nezklamal můj oblíbený pomatenec tzv. Josef Havránek v blogu iDnes, který ze samého vzteku z toho, že jeho ANO či KSČM ruplo, nazval tyto volby beznadějnými a podivoval se nad vysokou volební účastí.

Naopak, já pocítil po jistém čase hrdost na více než dva milióny spoluobčanů, kteří svými hlasy dokázali věčným škarohlídům a pokakánkům, že určitě neryjeme držkou v zemi, jak si někdo ustrašeně přivlastňuje Kryla.
Ke všemu večer jednu z Cen Thálie dostal v kategorii alternativního divadla dávný kumpán, statečný Jano Sedal, takže ta říjnová sobota dostala nádhernou tečku. 

Čest jeho práci!

J. R. 11. 10. 2021