Jak funguje náš projekt na Startovači?

20.02.2021

PŘÍSPĚVKY SE NEZTRATILY!!! Množí se nám dotazy, proč vybrané peníze zničehožnic ze stránky Startovače zmizí a zůstane tam o mnoho menší částka. Pokusíme se náš projekt na Startovači přehledně vysvětlit.  

Naše kampaň na Startovači je primárně PRŮBĚŽNÁ. Proto dvacátého každý měsíc Startovač peníze, jimiž projekt podpoříte, odečte (tím zmizí ze stránky projektu) a pošle nám je na účet. 

Kampaň je udělaná tak, abyste projekt, který vás zaujal, mohli podporovat průběžně, a tím umožnit tvůrcům pracovat, aniž by museli každý měsíc znovu zvažovat, jestli by místo toho skvělého nápadu neměli raději investovat čas do shánění obživy. Neznamená to, že je máte živit vy. Znamená to, že jim umožňujete věnovat kus času projektu, který se vám zalíbil - zároveň za to získáváte odměnu, která by měla být hodnotná, a na kterou dosáhnou jen průběžní patroni. Samozřejmě projekt můžete průběžně (měsíčně) podpořit i bez nároku na odměnu, to lze tady.

Vpravo nahoře na stránce projektu na Startovači jsou graficky vyznačeny tři cíle projektu. Ty můžete rozkliknout - uvidíte, co jsme za danou částku PRŮBĚŽNÉ MĚSÍČNÍ podpory schopni zrealizovat. Díky průběžné podpoře můžeme do projektu investovat čas, připlatit si kvalitní internetové připojení, které je na našem kopci mezi kopci komplikované, nebo třeba výrobu videí k Zóně a k villonské soutěži, grafický program... 

Takže - oproti zvyklostem z jednorázových kampaní - grafika neukazuje termín, do něhož se musí částka vybrat. Ukazuje pouze nakolik se částka v daném měsíci blíží k postupným cílům projektu. A protože zahrnuje i jednorázové příspěvky, může to být matoucí, zejména když pak dvacátého ty jednorázové zmizí a zůstanou jen příspěvky průběžné.

Saturninova obývací loď je výjimečný projekt - poskytuje palubu pro mnoho tvůrčích aktivit (soutěž ve villonské baladě, Kulaté okénko, DĚDCI, nejspíš si přibereme i knižní vydání GRINGA...) To vše vám nabízíme a pomáhá nám v tom vaše průběžná podpora. Aktivity samy ale někdy potřebují podporu jednorázovou (jako například teď DĚDCI), aby je bylo možné dotáhnout ke kýženému výsledku. Proto nabízíme patronům konkrétní jednorázové odměny, jejichž pomocí dostaneme DĚDKY do tiskárny. Máme i jednorázové odměny v podobě knížek od nakladatelství Sanch, ty zkrátka pomáhají tam, kde je právě nejvíc třeba (reklama, upgrade webu...).

K projektům, jako jsou DĚDCI, nabízíme i odměny pro skutečné mecenáše. Jejich pomocí může Loď získat i prostředky pro tvůrce, kteří jinak pracují zcela zadarmo, z čirého fandovství, případně tak můžeme získat i jistý polštář, který lze nainvestovat buď do ostatních projektů, které jsou teprve v začátcích, nebo třeba i do tisku knížek k prodeji. Loď se v nejbližších dnech stane zapsaným spolkem a výtěžek z komerčního prodeje pak bude moci investovat do rozšíření a zkvalitnění celého projektu. 

Takže, milí mecenáši, podpořte Loď už teď, máte se na do těšit! Právě do projektu přidáváme jednorázovou odměnu MECENÁŠ za 2500 Kč - takový mecenáš bude uveden jako patron Lodi na všech materiálech, které k projektu vydáme, a MECENÁŠ PRŮBĚŽNÝ za 1000 Kč MĚSÍČNĚ, ten bude na materiálech uveden rovněž a obdrží od nás veškeré dostupné výstupy z projektů Lodi.

Vyberte si tedy svou odměnu a rozhodněte se, jestli chcete projekty podporovat třeba trošku, ale průběžně, nebo třeba více, ale jednorázově. U všech odměn (i při platbě) je tohle rozlišení napsáno, vyberte si tedy tak, aby vám to maximálně vyhovovalo.

Děkujeme za důvěru a podporu!